• کارتابل کارکنان
 • 021-58123000
 • جستجو
 • پنج شنبه 6 مهر 1402 19:05

درباره ما

معرفی صندوق صندوق قرض الحسنه شاهد

بی شک یکی از راههای صحیح تأمین نیازمندیهای افراد جامعه، گسترش و تعمیق فرهنگ الهی قرض الحسنه می باشد که در اقتصاد اسلامی نیز دارای جایگاه ویژه بوده و منشاء اثرات بسیاری از جمله ایجاد و تقویت روحیه تعاون، مشارکت و تأمین نیازهای ضروری را در پی داشته است. در جهت تامین این هدف، صندوق قرض الحسنه شاهد با مشارکت جدی جامعه ایثارگری تأسیس و ارائه تسهیلات به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران معزز با کمترین کارمزد و بیشترین انتفاع برای اعضاء را سرلوحه اهدافش قرار داده و توانسته خدمات قابل توجهی را در دوره های فعالیت به جامعه ایثارگری ارائه نماید.

 

 

تاريخچه

صندوق قرض الحسنه شاهد با انگیزه تامین اهداف تعیین شده در اساسنامه ( ضمن حفظ کرامت و عزت نفس جامعه هدف ) و ارائه خدمات اثر بخش به جامعه ایثارگری با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران در تاريخ 1372/4/21 شروع به فعالیت نمود.

در تاریخ 1375/12/11 صندوق قرض الحسنه شاهد تحت شماره 9369  با مبلغ 7/500/000/000 ريال سرمايه اوليه در اداره كل ثبت شركتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسيد و از طریق روزنامه رسمی انتشار یافت و نظر به گستردگي جغرافیای فعاليت و ضرورت ارائه خدمات موثر در اعطای وام قرض الحسنه به خانواده هاي معظم شهداء و ایثارگران، در سال 1376 تعداد 26 منطقه مستقر در ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و متعاقب آن با توجه به تقسیمات جدید کشوری و استقلال اداراه کل شهرستان های شرق استان تهران ( شهرری ) به تعداد 32 منطقه در كل كشور افزایش یافت.

شایان ذکر است در اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر ادغام نهاد های ایثارگری در سال 1383، صندوق قرض الحسنه شاهد نیز با صندوق ایثار (ویژه جانبازان) ادغام و ضمن تطبیق با وضعیت جدید در کوتاه ترین زمان همواره سعی در ارائه تسهیلات به جامعه ایثارگری با کمترین کارمزد و بیشترین انتفاع برای اعضاء را سرلوحه اهداف خود قرار داده است.

امید است با اتکال به الطاف الهی و به کار بستن فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین بهره گیری از رهنمودهای نماینده محترم ولی فقیه، ریاست عالی بنیاد و اعضای محترم هیئت امناء صندوق قرض الحسنه شاهد، همواره شایستگی خدمتگزاری به اقشار محترم شاهد و ایثارگر و رضایت حق تعالی را بیشتر از گذشته کسب نماییم.

 

حوزه فعاليت

محدوده فعاليت صندوق قرض الحسنه شاهد، نقاطي است كه بنياد شهيد و امور ايثارگران در سطح کل کشور داراي مراكز و دفتر بوده و خدمات به خانواده هاي معظم شهداء و ايثارگران ارائه مي نماید. مدت فعاليت صندوق از تاريخ تأسيس براي مدت نامحدود و ساختمان اصلي آن به نشاني: تهران خيابان گاندی جنوبی، خیابان بیست و یکم، پلاک 2 است.

 

منشور ارزش

صندوق قرض الحسنه شاهد افتخار دارد در راستای ترویج فرهنگ الهی قرض الحسنه، با حفظ عزت نفس و کرامت انسانی خانواده بزرگ شاهد و ایثارگر عضو، مطلوب ترین تسهیلات مالی را در کوتاه ترین زمان برای توانمند سازی و ارتقاء سطح کیفی زندگی ایشان اعطاء نماید.

 

منشور اخلاقی

فرهنگ الهی قرض الحسنه در اقتصاد اسلامی دارای جایگاه ویژه ای است، از این رو صندوق قرض الحسنه شاهد ارائه تسهیلات به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران معزز با کمترین کارمزد برای خود و بیشترین انتفاع برای اعضاء را سرلوحه اهدافش قرار داده است.

ما کارکنان صندوق قرض الحسنه شاهد در راستای اصول اعتقادی مان و ارج نهادن به انسان ها و تکریم جامعه ایثارگری ضمن ارزش آفرینی برای خانواده های معظم شهداء و ایثارگران، رفتارهای شغلی مان را در چهارچوب قانون و منشور اخلاقی ذیل سرلوحه خود قرار داده و متعهد به اجرای آن هستیم.

 

اعتقادات و باورها

 • بر این باوریم قرض الحسنه امری است مورد تایید قرآن، از این رو با خلوص نیت و همه توان در راستای اشاعه این سنت حسنه تلاش می کنیم.
 • بر این باوریم خانواده های معظم شهداء و ایثارگران سرمایه واقعی صندوق هستند و تلاش می کنیم ضمن تکریم و جلب رضایت ایشان، در پی تحقق اهداف صندوق باشیم.
 • بر این باوریم وظیفه شناسی، وقت شناسی، صداقت در گفتار و رفتار، امانتداری، صبر و حوصله، آراستگی ظاهر و خوش برخوردی برابر تک تک اعضاء محترم صندوق وظیفه ماست.
 • بر این باوریم اصلی ترین هدف صندوق ارزش آفرینی و ارائه خدمات صادقانه بوده و همین اصل مبنای ارزیابی فعالیت های ما در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به جامعه هدف می باشد.
 • بر این باوریم حفظ عزت و منزلت خانواده های معظم شهداء و ایثارگران، از اهم مسئولیت های ما به شمار رفته و مصمم هستیم خدماتی قابل را با کیفیت مطلوب و به شیوه ای مناسب در اختیار آنان قرار دهیم.
 • بر این باوریم با تاکید بر اصل مراجعه خادم به مخدوم، می توان موجبات مراجعه حضوری اعضای تحت پوشش صندوق را به حداقل رساند و تلاش می کنیم با ارائه خدمات به روز و در راستای تسریع و تسهیل امور خانواده های معظم شهداء و ایثارگران مثمرثمر باشیم.
 • بر این باوریم استفاده از شیوه های نوین مالی و نیز استمرار در فراگیری و دانش افزایی کارکنان، نقش مهمی در ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات داشته و این مهم همواره در دستور کارمان قرار دارد.
 • بر این باوریم اطلاعات اعضاء محترم صندوق همانند پس اندازشان امانتی نزد ما تلقی می شود و از ارائه آن به افراد غیرمسئول خودداری می کنیم.
 • بر این باوریم سرمایه و امکانات صندوق امانتی نزد ما بوده و باید با عزمی راسخ در مسیر پرورش تعلقات سازمانی و احترام به همکاران گام برداریم.
 • بر این باوریم دریافت هرگونه انتقاد، نظر یا پیشنهاد از سوی اعضاء محترم را باید ارج نهاد و از آن به عنوان زمینه ساز رشد و ارتقاء سازمان استقبال کرد.

از خداوند سبحان می خواهیم ما را در مسیر تحقق اهداف عالیه صندوق و رعایت کامل اصول اخلاقی برشمرده شده یاری فرماید.

 

 • جدیدترین ها
 • پربازدید ها
 • استان ها
آرشیو مطالب