• کارتابل کارکنان
  • 021-58123000
  • جستجو
  • دو شنبه 13 آذر 1402 09:07
تعداد بازدید : 744
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 26 فروردین 1402 11:31

شهید رحمان راسخی

تاریخ تولد: ۱۳37
تاریخ شهادت: 1361/04/22
محل تولد: ایلام
محل شهادت: مهران

 شهید رحمان راسخی فرزند خیراله سال 1337 در شهر ایلام متولد شد و از همان اوان کودکی در مکتب قرآن را فرا گرفت و بعد از سه سال به مدرسه رفت و دوران ابتدایی را گذراند و سرپرستی خانواده به عهده او گذاشته شد کار می‌کرد هیزم می‌کشید تا لقمه نانی برای خانواده‌اش بدست آورد. مبارزات شهید قبل از انقلاب شروع شد بارها بوسیله مأمورین ساواک دستگیر شد در مساجد فعالیت زیادی داشت و بر ضد رژیم شعار می داد.

همگام با انقلاب دوشادوش مردم کار و فعالیت می‌کرد و سهم بسیار بزرگی در انقلاب داشت، مواد آتش زا درست می‌کرد و برای مبارزه با رژیم پهلوی مجبور به خرید اسلحه شد. شبها نگهبانی می‌داد و روزها تظاهرات می‌کرد، بعد از پیروزی انقلاب شش ماه در کردستان با مزدوران آمریکایی مبارزه کرد و در جبهه داخلی با منافقین، عشق امام در قلبش بود و سراسر وجودش صراط مستقیم و در خط امام که همان خط حزب ا... است بود.

با شروع جنگ آواره شدن مردم شهید با مسئولیتی که داشت به جبهه رفت و در حملات زیادی شرکت نمود و پس از بیرون راندن بعثی ها از مهران برای پاکسازی و جمع آوری مین داوطلب شد و زحمات زیادی کشید همیشه آرزو داشت که اسلام پیروز شود. شهید همیشه می‌گفت: که هر کلمه امام به من ایمان تازه‌ای می‌بخشد و جان دوباره ی می‌دهد. وی سرانجام در بيست و دومین روز از تير ماه سال 1361 مصادف با بیست و یکم ماه مبارک رمضان در منطقه ي مهران به درجه رفیع شهادت نایل آمد.از وي 2 فرزند به يادگار باقي مانده است. مزار اين شهيد گرانقدر در گلزار شهدای علی صالح (ع) قرار دارد.

متن وصیت نامه شهید رحمان راسخی:

من از تمام اقشار ملت می‌خواهم پشتیبان رهبر و ولايت فقيه باشيد و قلب امام امت را شاد و خشنود سازيد. من برای اين به جبهه می‌روم تا به تمامی گروهک‌ها ثابت كنم كه ياوه‌گو هستند و دروغ می‌گويند و می روم تا ثابت كنم كه اسلام راستين كه اين گروهک‌ها دم از آن می‌زنند اين نيست كه فقط حرف بزنند و عمل نكنند، بلكه اين است كه راه حسين(ع) را ادامه دهند و به آن تداوم بخشند.

پيام من به خانواده خودم: تقاضامندم كه اگر شهيد شدم راهم را ادامه دهند، و از برادرانم خواهشمندم كه راه من را ادامه دهند در نماز جمعه شركت نمايند و در دعاهايشان دعا براي امام امت از يادشان نرود و شعار مرگ بر آمريكا و جنگ، جنگ تا پيروزي از يادشان نرود و از مادرم خواهشمندم كه در تشييع جنازه ام شركت كند هرگز براي من ناراحت نباشيد تا شايد خدا به شما اجري بدهد.

از همسرم خواهشمندم كه از بچه‌هايم نگهداری كند. همه مسلمان تلاش کنیم قدس عزیز از دست مزدوران اشغالگر نجات یابد.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها
  • استان ها
آرشیو مطالب